top of page

Pokud do Blanska zavítáte v letním období, nabízí toto místo hned několik možností pro osvěžení. Stejně jako si můžete dát svěží drinky u nás v kavárně, můžete se dále smočit v přehradě nebo se jít vyřádit do místního aquaparku. V případě, že vás vodní hrátky nelákají nebo nepřeje počasí, můžete se jet podívat na pštrosy nebo na kovboje s indiány.

Nádrž Palava Blansko

Pokud jste příznivci koupání ve volné přírodě, určitě navštivte přehradu Palava u Blanska. Tato umělá vodní nádrž je často vyhledávána rodinami s dětmi, především pro mělkou písečnou pláž a čistou vodu. U nádrže najdete klouzačky, skokanský můstek, molo, dětské brouzdaliště s vodním chrličem, dětské hřiště pro nejmenší děti. Písková pláž nabízí také další prvky pro dětské hry. Okolí nádrže je rozsáhlé a jedná se o upravované travnaté plochy.

Aquapark Blansko

Aquapark je vzdálený od kavárny pouhých 500 metrů a autem tam budete za dvě minuty. Má jak venkovní část s plaveckým bazénem, skokanskými můstky, divokou řeknou s houpacím bazénkem uprostřed, 55 metrů dlouhým tobogánem, skluzavkou, vodními tryskami, chrliči a dalšími vodními prvky, tak vnitřní část s plaveckým bazénem, vířivkou, saunou a rehabilitačním bazénem. V areálu se nachází také dětské hřiště, volejbalové kurty a prostor pro petangue, uvnitř si můžete zajít do posilovny. V aquaparku se tedy nebudete nudit ani když vám počasí nebude přát.

Westernové městečko Boskovice

Atmosféru divokého západu můžete načerpat ve 20 km vzdáleném Westernovém městečku v Boskovicích. Vybudované bylo v opuštěném pískovcovém lomu již v roce 1994. Budete se cítit jako na Divokém západě díky autentickému vybavení městečka a přítomnosti kovbojů, indiánů, hledačů zlata a tanečnic. Návštěvníky čeká originální program jak v přírodním amfiteátru, tak po celém městečku. V areálu se nachází velké množství atrakcí, které pohltí jak děti, tak dospělé. Můžete se zúčastnit rýžování zlata, zhlédnout koňskou nebo divadelnickou show, projet se na koni, navštívit indiány nebo si zastřílet jako správný kovboj. V místních saloonech můžete ochutnat speciality Divokého západu. Areál dále nabízí lanové centrum nebo Ztracený svět dinosaurů s 60 modely vyhynulých tvorů.

Pštrosí farma Doubravice

Na Spojnici mezi Blanskem a Boskovicemi leží obec Doubravice nad Svitavou, kde se nachází pštrosí farma. Zabývá se chovem pštrosů afrických, jejich šlechtěním, zpracováním pštrosího masa a pštrosích produktů. Kromě afrických pštrosů modrokrkých a uměle vyšlechtěných černokrkých chovají ještě nandu pampového a emu hnědého. Při prohlídkách farmy můžete využít odborného výkladu, během kterého se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě a chovu pštrosů nebo také o zpracovávání a využití pštrosích produktů. V areálu se nachází také stánek s občerstvením a podniková prodejna, kde lze koupit veškeré pštrosí speciality

bottom of page