top of page

Cafisco - kavárna v moravském krasu

Cafisco je nekuřácká kavárna, kterou najdete téměř v centru města Blanska. Blansko je považováno za bránu Moravského krasu a leží přibližně 20 km severně od Brna.

Kavárna Cafisco se může pyšnit moderním nadčasovým designem a příjemnou atmosférou. A kdo za tím vším stojí? Provozovateli této blanenské kavárny jsou již sedm let Ládík a Marcelka. Jsou to velmi milí, ochotní a usměvaví lidé, kteří kolem sebe vytváří pozitivní atmosféru a přispívají k tomu, že se do jejich kavárny lidé stále a rádi vracejí.

Kavárna vznikla v roce 2010 na místě rodinného domu. Je stylizována do červenobílé barvy a charakterizuje ji motiv nádoby na sifon. Tato kavárna si získává přízeň hostů svými pohodlnými křesílky, koženými sedačkami, moderními stolečky a v neposlední řadě vynikající kávou a dezerty. Vzhled kavárny je vskutku originální, o tom svědčí i fakt, že se Cafisco objevilo několikrát v italských designových časopisech a získalo ocenění časopisu Doma DNES, kde bylo oceněno jako jedna z deseti originálních kaváren v České republice. Součástí kavárny je také terasa, která je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Personál vám vždy ochotně zapůjčí teplé deky.

V Cafiscu se podává vídeňská káva Julius Meinl, do které je přidána jedna zásadní ingredience. Sama Marcelka říká, že k přípravě kávy je třeba přistupovat s láskou, jinak zhořkne!

Kavárna Cafisco má také vyhlášené zákusky. Všechny jsou dodávány od regionálních cukrářů. Nabídka dezertů je pestrá a často se obměňuje. Pro ty, kteří nepatří mezi milovníky sladkostí, nabízí Cafisco panini, což je italské pečivo dovážené přímo z Itálie, dále plněný wrap (tortilla), a mnohé další, které najdete v našem menu.

venkovní terasa k dispozici po celý rok
kavárna Cafisco Blansko
bottom of page